Vitana - Všehokoření

Osvěžující letní nápoje ke grilování

14. 5. 2021
Osvěžující letní nápoje ke grilování

Osvěžující nápoje ke grilování prostě patří, ať už zvolíte alko, nebo nealko verzi. Pivo je jistota a sázka na jistotu, že? Ne každému se chce ještě dělat s domácími limonádami... Rozhodně je však doporučujeme vyzkoušet, stojí za to! Kupované limonady a džusy jsou zbytečně sladké, ty domácí si můžete udělat přesně podle své chuti. Čerstvé udělaná limonáda z dobrých surovin se s tou z obchodu nedá srovnávat, sami uvidíte! Máme pro vás pár zajímavých a originálních tipů na kořeněné nealko nápoje, které musíte vyzkoušet.

Na domácích limonádách není nic těžkého. Stačí si jen dopředu vyrobit sirup, který můžete skladovat v lednici, poté jen při podávání zalít perlivou vodou a máte hotovo. Sirupy si můžete připravit jakékoliv, například s různým kořením, bylinkami nebo s ovocem.

Kardamomový sirup

Máte rádi kardamom? Vyzkoušejte si z něj udělat sirup a zkombinujte ho s osvěžující limetkou jako v tomto receptu. Neobvyklým exotickým sirupem okouzlíte každého! Zkuste si naplánovat tematickou party a udělejte skvělé thajské špízy, které se budou s touto limonádou krásně doplňovat.

Kardamomový sirup

Bylinková limonáda

Pokud chcete mít přípravu limonády ještě jednodušší a rychlejší, nemusíte vůbec použít sirup – jako třeba v tomto receptu na bylinkovou limonádu. Z téhle limonády vás ani nebude tížit svědomí, protože je úplně bez cukru! Obsahuje pouze sušené a čerstvé bylinky, svěží chuť jí dodává citron. Bylinky samozřejmě můžete použít, jaké chcete – ty, které vám rostou na zahrádce, nebo ty, jaké zrovna seženete v obchodě. Za nás je skvělá kombinace bezu, hluchavky a šalvěje.

Bylinková limonáda

Malinovka s bourbonskou vanilkou bez vaření

Maliny k létu prostě patří, o tom žádná! A klasickou malinovku z hospody všichni milujeme, hlavně děti. Zkuste si ji připravit doma. V tomto receptu se navíc maliny nevaří, takže si nechají svoji plnou malinovou chuť. Čerstvé maliny přece chutnají nejlépe! V kombinaci s voňavou bourbounskou vanilkou je to ten nejlepší letní drink bez chemických barviv a dalších zbytečných éček.

Malinová šťáva

Džus z řepy, pomeranče a granátového jablka nabitý vitamíny

V dalším receptu, který pro vás máme, hraje hlavní roli červená řepa, pomeranč a granátové jablko. Nasládlá řepa s kyselým pomerančem tvoří skvělou dvojku. Tento džus je nabitý vitamíny a kořením. Léčivé účinky kurkumy a zázvoru podpoří špetka pepře. Tomuto super nápoji nadopovanému vitamíny přijdou na chuť i ti, kteří nemají řepu moc v lásce – v džusu totiž není moc cítit, dodá mu hlavně krásnou sytou rudě purpurovou barvu a příjemnou sladkou chuť.

Džus nabitý vitamíny a kořením

Domácí ledový čaj s mátou a ovocem

Zkoušeli jste si doma někdy připravit ledový čaj? Máme pro vás jednoduchý tip, jak si udělat ledový čaj s mátou s ovocem. Příprava je opravdu rychlá – jen nakrájíte jakékoliv letní ovoce a louhujete ho společně s mátou a kořením. Výsledkem je hezky přirozeně sladký čaj vonící po mátě. Jde to i bez 20 kostek cukru na láhev!

Ledový čaj z lesního ovoce