Vitana - Všehokoření

Zpříjemněte dětem konec prázdnin! Připravte grilovací party v parku

1. 9. 2017

Léto končí a dětem se nechce do školy? Překvapte a uspořádejte jim o víkendu party s grilováním! BBQ v parku si užijete vy i děti, pobyt na čerstvém vzduchu všem prospěje.

Důkladná příprava se vyplatí. V naší mapce vyberte vhodné grilovací místo, zaměřte se na místa opatřená grily. Jakmile si nakoupíte potřebné suroviny, vrhněte se na chystání dětského menu. To by mělo ideálně splňovat několik požadavků: hravost, nápaditost, barevnost a skvělou chuť.

Nápady pro mlsné jazýčky

Dětská pusa je malá a malé věci jsou roztomilé. Skvělým nápadem jsou tak různé miniatury běžných dospěláckých jídel. Co byste řekli rozkošným domácím mini burgerům, ať už v masové či vegetariánské verzi? Burger nemusí automaticky znamenat nezdravé jídlo a děti je milují. Alternativní variantou hlavního chodu mohou být i krásně barevné minišpízy s kuřecím masem/sýrem, červenou a žlutou paprikou na přepůlených špejlích.

Když už jsme u špízů, napadlo vás někdy udělat je také nasladko? Vyzkoušejte například špízy s grilovaným ananasem a melounem, děti se po nich mohou utlouct! Grilované ovoce můžete „vytunit“ také oblíbenými bonbony marshmallow. Důležité je také servírování. Veselé barevné či obrázkové nádobí je pro děti lákadlem a jídlo jim o to více zachutná.

Nezapomínejte ani na pitný režim!

Pokud se chcete vyhnout kupovaným limonádám plným cukru, připravte si raději limonádu vlastní. Využít můžete třeba zbylou část melounu na skvělou melounovou limču. Dochuťte třtinovým cukrem a nezapomeňte na čerstvé bylinky, třeba mátu nebo meduňku. K barevným limonádám samozřejmě nezbytně patří barevná brčka, s těmi se to hned lépe pije.

Grilovací místa jsou skvělou iniciativou měst, která inspirují své obyvatele, aby trávili více času v přírodě. Zjistěte, jaké jsou možnosti ve vašem okolí a vyražte do parku či do lesa na rodinný piknik!