Vitana - Všehokoření

Vyrážíte grilovat? S našim návodem na nic nezapomenete!

2. 8. 2017

Poradíme vám, jak dobrou grilovačku připravit, co si vzít s sebou a na co rozhodně nezapomenout. S našimi třemi kroky zvládnete den D bez problému!

Krok první: na čem si budete pochutnávat Než začnete s čímkoli jiným, je třeba si vybrat, jakou dobrotu budete grilovat. Ideální je zvolit čerstvé maso, které si sami okořeníte na místě či lehce namarinujete předem. Stále oblíbenější jsou burgery - rychlé recepty, ozkoušené našimi grill mastery, najdete zde Recepty na grilování. Pokud maso vašemu jídelníčku nevévodí, vyzkoušejte zeleninu nebo plísňový sýr. V těchto případech si nezapomeňte přibalit alobal a alobalové misky. Nezapomeňte na grilovací omáčky, které vaše speciality skvěle doplní.

Krok druhý: na čem si nebudete pochutnávat, ale stejně na to nesmíte zapomenout Teď, když máte připraveno pohoštění, projděte si seznam ostatních potřeb. Nádobí i příbory můžete zakoupit jednorázové nebo si pořídit plastovou sadu. Nezapomeňte ani na otvírák či vývrtku. Ideální je mít po ruce švýcarský nožík. Hodit se mohou také různé vychytávky jako otáčecí kleště, rozprašovač s vodou, štětec na potírání olejem nebo žáruvzdorné rukavice, dostatečná zásoba papírových a vlhkých ubrousků je samozřejmostí. A to nejdůležitější na konec, ve výbavě vám nesmí chybět dřevěné uhlí / brikety, podpalovač a sirky.

Krok třetí: čím se zabavíte Než se vaše dobroty ugrilují, zkraťte sobě i dětem čekací lhůtu. Volte lehké předměty, které nezaberou místo. Vezměte s sebou kapesní foukací harmoniku, Frisbee, nafukovací míč nebo společenskou hru. Ideální na ven je třeba hra Twister, u které se skvěle pobavíte!

Doufáme, že jsme u vás vyvolali patřičné chutě a inspirovali vás k uspořádání fajn letní grilovačky!