Vitana - Všehokoření

Grilovat ve městě? Proč ne! Přidejte se, je to snadné!

29. 6. 2017

Po celém světě se prosazuje trend návratu přírody do měst. Jako houby po dešti vznikají zelené plochy, které umožňují po rušném dni uniknout shonu a odpočívat bez nutnosti cestovat za hranice města. A jak známo, na čerstvém vzduchu brzo vyhládne. Možná i proto roste obliba grilování v městských parcích a lesoparcích.

Ano, trend městského grilování přichází i k nám do Čech. Není nutné pokaždé jezdit na chatu či chalupu, abychom si s přáteli mohli užít pohodu při grilování. Poslední dobou začaly v Česku vznikat „griloviště“ v městských parcích všude, kde je povoleno rozdělávat oheň nebo používat donesené či pevně umístněné grily. Super! Perfektní volba nejen pro rodinné pikniky, ale i pro skupinky přátel, které se chtějí spolu pobavit, najíst se a napít.

Co je dobré si dopředu o místě, kde plánujete Vaši letní mini hostinu, zjistit? Než vyrazíte, je dobré vědět, co vás zde čeká. Některá jsou již vybavená pevným grilem, a mohou zde být i nástroje pro manipulaci s uhlím. Počítejte však, že uhlí a podpalovač, stejně jako obracečku vašich dobrot, si ve většině případů budete muset donést.

Nejlepší je si maso a zeleninu předpřipravit už den předem, naložit či okořenit do lunch boxu, a v piknikový den donést praktické chladící tašce přímo na grilovací místo. Čas vám pomůžou ušetřit například sále oblíbenější hotové grilovací marinády Vitana, které maso dokonale prostoupí, dodají mu křehkost a udrží maso pěkně šťavnaté.

Nechte se zlákat a vyzkoušejte piknik s přáteli ve vašem parku. Chvilka odreagování během rušného týdne se vám určitě zalíbí. Dobrou chuť!